top of page
matura.jpg

Kurs maturalny jest rozbity na dwa lata, tak aby umożliwić rzetelne przygotowanie się tym, którzy do egzaminu mają jeszcze ponad rok,

jak i dać szansę na podciągnięcie swojego wyniku tegorocznym maturzystom.

 

Pierwszy rok
Słuchanie, czytanie, gramatyka i słownictwo

80 godzin lekcyjnych (40 spotkań x 90 min.)

Pierwszy rok skupia się przede wszystkim na zbudowaniu bazy leksykalno-gramatycznej, która będzie stanowić podstawę na drugim roku jak i zdobyciu tzw. KNOW HOW, czyli znajomość rozwiązywania zadań:

- powtórzenie, uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy gramatycznej  oraz zakresu słownictwa

- nauka sposobu rozwiązywania zadań z czytania, słuchania i leksykalno-gramatycznych i umiejętność weryfikowania swoich odpowiedzi

Opieramy się na kursach do FIRST (FCE), które idealnie wpasowują się w zakres wymagań nowej matury na poziomie rozszerzonym.

Są to zajęcia bez konkretnego podziału na poziom - wspólne dla wszystkich, gdyż w drugiej, a już tym bardziej pierwszej klasie

nie wszyscy są pewni na jakim poziomie będą zdawać maturę, a celem pierwszego roku jest zachęcenie młodzieży do matury rozszerzonej.

Drugi rok

Pisanie, mówienie, testy

80 godzin lekcyjnych (30 spotkań x 90 min. + konwersacje  + próbne Matury)

Na drugim roku następuje podział na grupy, ze względu na poziom wybranego docelowego egzaminu pisemnego: podstawowy i rozszerzony.

W każdej z grup realizujemy program obejmujący pisanie i rozwiązywanie przykładowych testów egzaminacyjnych

(adekwatne do wybranego poziomu) oraz przygotowanie do egzaminu ustnego.

Zajęcia konwersacyjne skupiające się na zaznajomieniu się z zestawami do egzaminu ustnego.

Całość wieńczą próbne egzaminy maturalne (pisemny i ustny), które to odbywają się tuż przed egzaminami właściwymi.

à propos

Jednym z głównych, jeśli nie najważniejszym, powodem założenia naszej szkoły językowej w 1997 roku była ogromna ilość młodzieży licealnej, która szukała korepetycji, żeby dobrze zdać Maturę, ale przede wszystkim nauczyć się języka. Od samego więc początku, Kursy Maturalne były naszym sztandarowym produktem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Niestety, tak zwana Nowa Matura w wersji podstawowej, która obowiązuje od 2005 roku, poczyniła ogromne spustoszenie w tym segmencie. Zaledwie 30%, jakie jest wymagane żeby zdać egzamin maturalny, tak bardzo obniża poprzeczkę, że jeśli licealista nie idzie na studia językowe, bądź takie, gdzie język ma ogromne znaczenie, to nie ma po co się starać - podstawa wystarczy - ważne żeby się dogadać. W rezultacie stare określenie niskiego poziomu języka "Kali jeść, Kali pić" powraca do łask. Jest to tym bardziej zatrważające, że obecni maturzyści uczą się języka od przedszkola, a więc minimum 12 lat, co powinno owocować płynną jego znajomością, a jest wręcz przeciwnie.

My jednak mamy nadzieję, że coraz więcej młodzieży zacznie otrząsać się z tego letargu i będzie podchodzić do Matury rozszerzonej z poprzeczką zawieszoną na poziomie 85% i więcej. Bez wątpienia, możliwość studiowania za granicą jest do tego zachętą, a egzaminy IELTS lub TOEFL, które to umożliwiają, sprawiają, że wynik 90+ na maturze rozszerzonej jest czymś oczywistym.

Jeśli nie chcesz więc wrócić do szlifowania języka po studiach, co jest obecnie chlebem powszednim, pomyśl o tym teraz - na początku liceum, a język już nigdy nie będzie dla Ciebie obcym. Jeśli chcesz zdać Maturę rozszerzoną i celujesz w wynik powyżej 85% lub jeśli chcesz studiować za granicą przyjdź do nas - kursy przygotowujące do Matury rozszerzonej i egzaminu IELTS są właśnie dla Ciebie.

 

bottom of page