top of page
Egzamin ósmoklasisty

Kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty - pierwszego ważnego sprawdzianu znajomości języka, który jest obowiązkowy i ma ważny udział w wyborze szkoły średniej, a co za tym idzie przygotowaniu do matury i przyjęciu na studia.

 

Jako że egzamin nie jest trudny, a na nim angielski się nie kończy, a wręcz dopiero zaczyna, my podnosimy trochę poprzeczkę i korzystamy z materiałów do egzaminu PET (Preliminary English Test), tak więc jeśli uzyskacie 75% na naszych testach, to na egzaminie szkolnym powinniście ze spokojem zdobyć 90% i więcej.

 

Nauczycie się technik rozwiązywania zadań z czytania i słuchania ze zrozumieniem, zrozumiecie jak język funkcjonuje, i jak koncepcyjnie uczyć się słownictwa z kontekstu, a nie przez tłumaczenie na język ojczysty. Zobaczycie również jak pisać precyzyjnie lecz zwięźle, zachowując spójność i logikę wypowiedzi, a cztery pełne testy przeprowadzone w trakcie roku i zestawienie wyników z poszczególnych umiejętności wyraźnie pokaże wam czy i jakie postępy poczyniliście.

Poprzednich parę lat pokazało, że jest to wymagająca, ale pewna droga do pokonania pierwszego wyzwania w poznawaniu języka angielskiego, a więc osiągnięcia poziomu B1, przy którym egzamin ósmoklasisty to naprawdę pestka.

bottom of page